Dożynki Sołeckie - SUCHACZ - WIOSKA KAPERSKA

Idź do spisu treści

Menu główne:

Dożynki Sołeckie

Sołectwo Suchacz

Dożynki Sołeckie 2012

W niedzielę 23 września w Suchaczu odbyły się dożynki sołectwa Suchacz.
Początek uroczystości miał miejsce na mszy świętej w miejscowym kościele o godzinie 9:00. Na naszym terenie nie ma typowo regionalnych strojów i rolników w porównaniu do sąsiednich miejscowości bardzo niewielu. Od paru już lat wspólnie z rolnikami dożynki świętowane są przez... miejscowych kaprów. Wspólnie wnosiliśmy pod ołtarz wieniec przygotowany przez najliczniejszą w sołectwie rolniczą rodzinę Jeszke i dary z miejscowych pól, sadów i przydomowych ogródków. Przed kościołem można było oglądać humorystyczną inscenizację życia na wsi przygotowaną przez pana Wacława Plutę.
O godzinie 14:00 wszyscy chętni mogli spotkać się w specjalnie przystrojonej na tą okazję świetlicy wiejskiej i zasiąść wraz z naszymi księżmi do dożynkowego stołu. Potrawy na stół zostały przyniesione przez ucztujących ze szczególnym podziękowaniem dla pań z rady sołeckiej i koła gospodyń.

Zastępca prezesa Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś pan Sylwester Jarkiewicz ogłosił wyniki konkursu "Estetyczna posesja - ogródek". zwyciężył tradycyjny i od lat podziwiany przez mieszkańców ogródek państwa Rogowskich z ulicy Zakopiańskiej w Suchaczu.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego