Rajdy w Tolkmicku - SUCHACZ - WIOSKA KAPERSKA

Idź do spisu treści

Menu główne:

Rajdy w Tolkmicku

Rajdy RC


Rajd Barkas Kaper Team i II Rajd o Puchar Burmistrza Tolkmicka

Po raz drugi gościliśmy w Tolkmicku elektryczne samochody rajdowe w skali 1:10, tym razem już tak jak powinno być, czyli pod chmurką.
Do obu rajdów przystąpiło 13 samochodów w dwóch klasach - S1600 i WRC. Pierwsza klasa była połączeniem nie różniących się specyfikacją klas N i S1600 z Torunia -po prostu młodsi zawodnicy wystartowali razem ze starszymi. Klasa WRC powstała z połączenia Toruńskich S2000 i WRC.
Faworytami byli zawodnicy dysponującymi modelami o większej mocy i zajmujący czołowe pozycje klasyfikacji generalnej w Toruniu.
Radek Schenker mający na dopracowanym już podwoziu Himoto "pod maską" Subaru 2004 w malowaniu Kena Blocka pewnie z 600W mocy i dodatkowo jeszcze te swoje umiejętności jazdy bokiem.
Michał Nowicki na precyzyjnym TB Evo 5 z budą Forda Focusa 2007 WRC w malowaniu klubowym Barkasu Tolkmicko - po raz pierwszy na zasilaniu pakietem Litowo-Polimerowym zwiększającym moc silnika do ok. 320W.
Michał Sybilski na podwoziu TC4 we wzbogaconej węglowo-aluminiowej konfiguracji dla kierowców teamu fabrycznego z budą zielonego Subaru 2004. Niestety sobotnia awaria pozbawiła Michała własnego napędu i wystartował na słabszym pożyczonym zestawie napędowym ok. 350 - 400W. Dodatkową cechą popularnego "Sybila" jest widowiskowa jazda na maxa.
Jak sie jednak okazało w czasie rajdu, bardzo dobrze radziła sobie młodzież dysponująca silnikami o sporo mniejszej mocy - za to bardzo dużej woli walki.
Pierwszy tor przygotowany przed Domem Kultury na kostce brukowej miał konfigurację identyczną ze stosowaną w Toruniu. Drugi z torów to powierzchnia boiska wielofunkcyjnego na Orliku - coś zupełnie nowego z zawodach o niesamowitej przyczepności.
Starty odbywały się w kolejności odwrotnej do dotychczasowych "zasług" zawodników w rajdach. W pierwszym przejeździe OS1 na kostce został przedłużony o dodatkowy slalom zwiększający długość trasy. Duże emocje zaczęły się na "orlikowym" OS2. Michał Sybilski po bardzo szybkim i dokładnym najeździe na chopę popisał się ponad 5 metrowym lotem i przekroczeniem linii mety w powietrzu. Próbując powtórzyć wyczyn poprzednika Michał Nowicki wylądował na słupku mety, co zakończyło się karą 10s. Radek Schenker nie dał się ponieść emocjom i po prostu przejechał OS2 bardzo dokładnie i szybko bez "długich lotów" osiągając na nim czas nie do pobicia do końca zawodów 25,41s.
Wszyscy startujący zawodnicy dostarczyli licznie odwiedzającym zawody kibicom wiele emocji.
Ostateczne wyniki Rajdu Barkas Kaper Team:

Radosław Schenker - WRC - 5.28,34 - najlepszy na OS1, OS2, OS3, OS5
Michał Nowicki        - WRC - 5.53,77  z 10s kar - najlepszy na OS4 i OS6
Marek Słupczewski  -S1600 - 6.07,75
Paweł Szklarczuk     -S1600 - 6.19,76
Damian Nadolski     -S1600 - 6.20,16
Patryk Milde           -S1600 - 6.23,67
Michał Sybilski        - WRC - 6.34,17
Tomasz Buller         -S1600 - 6.45,86
Piotr Słupczewski     -S1600 - 7.00,76
Piotr Nowicki           - WRC - 7.20,24
Paweł Szczepkowski - WRC - 7.35,85
Michał Szczepkowski -S1600 - 9.28,37 z 10s kar
Fabian Milde            -S1600 - 12.08,79 z 20s kar

Po godzinnej przerwie na zmienionej trasie odbył się II Rajd o Puchar Burmistrza Tolkmicka. Na rajdzie po raz pierwszy zastosowano unikalna konstrukcję trasy - po pokonaniu różnego początkowego odcinka zawodnicy przez większość wyścigu ścigali sie po wspólnym torze w bezpośredniej rywalizacji. Do rozstawionej pierwszej trójki z poprzedniego rajdu dołączyło po eliminacjach 5 zawodników i utworzyły sie pary do 1/4 finału - tu wygrywał juz po prostu pierwszy na mecie bez liczenia czasu.

1/4 finału
Radosław Schenker - Paweł Szklarczuk
Michał Nowicki - Patryk Milde
Marek Słupczewski - Damian Nadolski
Michał Sybilski - Tomasz Buller

Pecha miał Damian Nadolski, któremu zaraz po starcie model ze zmienioną elektroniką odmówił posłuszeństwa i wyścigu nie ukończył.

1/2 finału
Radosław Schenker - Marek Słupczewski
Michał Nowicki - Michał Sybilski

FINAŁ
Radosław Schenker - Michał Nowicki

Radek pokazał swoja klasę i  Puchar Burmistrza Tolkmicka (okazała kryształowa płyta z wygrawerowanym samochodem rajdowym) pojechał tym razem do Głogowa.

Pierwsze trójki zawodników w poszczególnych klasach otrzymała nagrody rzeczowe wręczane przez Burmistrza Tolkmicka Andrzeja Lemanowicza, medale ufundowane przez szefa zespołu Barkas Kaper Team Piotra Nowickiego i pamiątkowe dyplomy wręczane przez sędziego Bogusława Kurtykę. Wszyscy pozostali zawodnicy wyjechali z Tolkmicka z wylosowanymi nagrodami rzeczowymi.

Większość środków na organizację rajdu w kwocie 1500zł została pozyskana z programu Gminy Tolkmicko. Organizaatorem był Klub Sportowy Barkas Tolkmicko.
Rajd odbył się dzięki pomocy Sekcji Modeli Kołowych Toruńskiego Klubu Motorowego z sędzią Polskiego Zwiazku Motorowego Bogusławem Kurtyką i Michałem Sybilskim.
Swój udział w rajdzie miały firmy Agromax (dealer Mitsubishi i Kia - z Władysławowa pod Elblągiem), Kodos Pawła Szczepkowskiego. Plakaty na rajd wydrukowało nam Wydawnictwo Radwan z Tolkmicka. Medialnie rajdy wspomagały: Dziennik Elbląski i Telewizja Elbląska. Oprawę graficzną materiałów do rajdu i zdjęcia z rajdu są autorstwa Loreny Iruli. W przygotowaniu bramki startowej i tras pomogli wolontariusze. Filmiki z rajdu o puchar Piotr Nowicki.

Rajd Kaper Team i 1 Rajd o Puchar Burmistrza Tolkmicka

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego