Jak aktualizować starą treść artykułów?

Jak aktualizować starą treść artykułów?

Aktualizacja artykułów oznacza ich ulepszenie, aby stały się bardziej atrakcyjne i interesujące dla odbiorców. Należy więc rozważyć następujące kwestie:

Zaktualizuj treść: zastąp wszystkie nieaktualne dane w artykule nowymi. Można też zachować stare informacje lub dane, jeśli mogą być interesujące dla czytelnika, ale dodać nowe, aby nadać im świeży charakter.

Dodaj materiały wizualne: fotografie, obrazy, tabele, wykresy, filmy… Każdy materiał wizualny może znacznie ułatwić czytanie i zrozumienie tekstu, dlatego dodaj nowe zasoby, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym.

Rozszerzenie treści: rozważ możliwość rozszerzenia treści artykułu. Przeanalizuj ofertę konkurencji, aby sprawdzić, czy nie wyjaśnia ona czegoś, czego Ty nie wyjaśniasz, sprawdź, czy któryś z punktów wymaga dodatkowych wyjaśnień i dodaj podrozdziały, a także zbadaj wątpliwości, jakie mają użytkownicy w związku z tym tematem, i rozwiąż je, dodając więcej informacji.

Link do innych artykułów: wykorzystaj fakt, że aktualizujesz swoje treści, aby zamieścić link do innych artykułów, które dotyczą tego samego tematu. Linki wewnętrzne to sposób na zatrzymanie czytelnika na dłużej na Twojej domenie i pomoc w pozycjonowaniu. 

Popraw błędy: przeczytaj uważnie artykuł, który chcesz zoptymalizować, i poszukaj błędów, które mogły spowodować spadek liczby odwiedzin lub nie wygenerować ich w ogóle. Mogą to być błędy różnego rodzaju, od błędnych danych po błędy w ortografii. Tego typu błędy zmniejszają wiarygodność i budzą nieufność opinii publicznej, dlatego należy je korygować.

Sprawdź SEO: słowa kluczowe są bardzo ważne dla osiągnięcia dobrego pozycjonowania. W rzeczywistości przed napisaniem jakiejkolwiek treści bardzo ważne jest przeprowadzenie analizy SEO. Sprawdzaj i aktualizuj tę część za pomocą takich narzędzi, jak Ubersuggest, SEMRush, MOZ Pro i Google Adwords.

Sprawdź adres URL: upewnij się, że Twój adres URL zawiera główne słowo kluczowe

Upewnij się, że spełniasz wszystkie wymagania SEO na stronie: dodaj tytuł SEO i metaopis o akceptowalnej liczbie znaków. Bardzo ważne jest także, aby tekst miał strukturę H2, H3, H4…, aby ułatwić jego czytanie, oraz aby obrazy miały tytuł i atrybut Alt. Upewnij się, że słowa kluczowe pojawiają się w każdej z tych części, aby wzmocnić pozycjonowanie.

Nie zawsze trzeba wszystko zmieniać, ponieważ być może na przykład adres URL, SEO i zawartość wizualna są w porządku, ale problem polega na tym, że niektóre treści są przestarzałe lub niektóre punkty wymagają rozszerzenia. Dlatego przed wprowadzeniem zmian do artykułu należy przeprowadzić wcześniejszą analizę, aby dowiedzieć się, które elementy wymagają poprawy.

1 thoughts on “Jak aktualizować starą treść artykułów?

  1. Lepiej jest aktualizować stare artykuły. Wystarczy wyszukać frazę, i większość topowych artykułów jest aktualizowana.

Comments are closed.